Pytanie:
Ograniczenie mocy silnika
DroneDome
2020-06-06 20:38:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy możesz skonfigurować limit mocy silnika na goglach betaflight lub DJI?

Wiem, że możesz to zrobić przez gogle fatshark, ale nie mam części do zbudowania drona, więc pytam wcześniej Mam silniki 2700 obr./min / V K v na 5 cali.

Wzór:

LIMIT = żądane K v / real K v * 100%

Przykład używanej formuły:

LIMIT = 1800 obr / min / V / 2700 obr / min / V * 100% = 67%

czy możesz rozwinąć? co masz na myśli przez ograniczenie mocy silnika? masz na myśli zwiększoną moc? maksymalna przepustnica? Czego dokładnie szukasz?
Wzór: LIMIT = pożądane KV / rzeczywiste KV * 100. Przykład: 67% = 1800/2700 * 100
Nie rozumiem, jak to odpowiada na moje pytanie
@BastianSpringer, Zasadniczo próbuję obniżyć KV moich quadów, aby móc użyć baterii 6s zamiast 4s. Nie wiem, czy obniżenie kv silników wiąże się z mocą przyspieszania czy maksymalnym otwarciem przepustnicy, więc nie mogę odpowiedzieć na twoje pytanie. Moje pytanie brzmi, czy można ograniczyć KV przez gogle betaflight i / lub dji, ponieważ nie mam wbudowanego drona, aby się dowiedzieć. Zakładam, że możesz przez betaflight, ponieważ możesz to zrobić przez gogle fatshark, chcę tylko potwierdzenia. Mam nadzieję, że to trochę wyjaśnia.
Kv = [stała prędkości silnika] (https://en.wikipedia.org/wiki/Motor_constants#Motor_velocity_constant,_back_EMF_constant) (AKA tylna stała EMF). Jednostka: obroty na minutę (RPM) na wolt. na przykład 5700 obr / min / V.
Dwa odpowiedzi:
Hannes Hultergård
2020-06-06 21:49:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, że możesz edytować limit przepustnicy bezpośrednio w goglach, ale możesz zmienić profil szybkości w OSD betaflight.

Więc co możesz zrobić, to ustawić kilka różnych ( do sześciu) oceniaj profile w betaflight, a następnie przełączaj się między tymi w OSD. Nie będzie to tak szczegółowe, jak bezpośrednia zmiana limitu, ale powinno wystarczyć, jeśli chcesz tylko zmienić kilka różnych wartości.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć przełączanie między różnymi limitami, musisz może nawet przypisać przełącznik, aby to zrobić.

Tutaj jest przewodnik, jak to zrobić.

Flyback FPV
2020-06-17 19:25:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, aby ograniczenie przepustnicy było właściwą drogą, ale nadal pozwoli silnikom obracać się zbyt szybko dla konfiguracji 6S.

Możesz ustawić motor_output_limit w CLI i jest on połączony z Twój obecny profil Jeśli chcesz latać zarówno 6S, jak i 4S na tym samym quadzie, możesz użyć auto_profile_cell_count, aby automatycznie przełączać się między profilami

Dziękuję za odpowiedź. Spróbuję


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...